Atteikuma tiesības

1. Jūs varat izmantot atteikuma tiesības un atgriezt preci atpakaļ 14 kalendāro dienu laikā no brīža kad esi ieguvis preces valdījumā, neminot atgriešanas iemeslu.

2. Lai izmantotu atteikuma tiesības, Tev ar nepārprotamu paziņojumu jāizpilda atteikuma anketa www.Envo.lv sadaļā „Atteikumi” par lēmumu atteikties no šī līguma. Lai, atteikuma tiesību termiņš būtu ievērots, pietiek, ja savu paziņojumu par atteikumu tiesību izmantošanu nosūtīsi pirms atteikuma tiesību termiņa beigām.

3. Atteikuma tiesību izmantošana beigsies pēc 14 dienām, sākot no dienas, kad Tu esi ieguvis vai trešā persona, kas nav pārvadātājs un ko Tu esi norādījis, ir ieguvusi preces valdījumā. Lai izvairītos no pārpratumiem, preces saņemšanas brīdī pārliecinies vai tā pilnībā atbilst pasūtītajai – ražotājs, modelis, krāsa, izmērs un citi būtiski parametri.

4. Ja, Tu atteiksieties no šī līguma, SIA Plastix atmaksās visus no Tevis konkrētā distances līguma ietvaros saņemtos maksājumus, tostarp piegādes izmaksas (izņemot papildu izmaksas, kas radušās tādēļ, ka jūs esat izvēlējies piegādes veidu, kas nav mūsu piedāvātais vislētākais standarta piegādes veids), ne vēlāk kā 14 dienu laikā no dienas, kad SIA Plastix tika informēts par Tavu lēmumu atteikties no šī līguma. SIA Plastix var aizturēt naudas atmaksājumu līdz brīdim, kad SIA Plastix būs saņēmis patērētāja nosūtītās, atgrieztās preces.

5. Izmantojot atteikuma tiesības Tev, būs jāsedz preces atpakaļatdošanas tiešās izmaksas, izņemot gadījumus, kad SIA Plastix ir piekritis segt šīs izmaksas. Maksimālās preces atgriešanas izmaksas varētu būt aptuveni 50 EUR (atkarībā no preces veida un svara) vai saskaņā ar VAS Latvijas Pasts vai cita kurjerpakalpojumu sniedzēja norādītājām izmaksām.

6. Atceries, izsūtot preci Tev jānodrošina tās iepakojums tāds, lai transportējot precei, nevarētu rasties bojājums. Lai, izvairītos no pārpratumiemiem, mēs iesākam preci nosūtot atpakaļ to arī apdrošināt, pretējā gadījumā par preces bojājumiem atbildību uzņemies Tu.

7. Ja vēlies izmantot atteikuma tiesības atceries, ka Tu esi atbildīgs tikai par preču vērtības samazināšanos, ja preces izmantotas nevis tāpēc, lai konstatētu šo preču veidu, īpašības un darbību, bet citos nolūkos. Tāpēc ņem vērā, ka atteikuma tiesību izmantošanas termiņā Tev ir tiesības preci lietot tiktāl, cik tas nepieciešams preces pārbaudei (tikpat lielā mērā, cik to varētu izdarīt pirms preces iegādes parastajā veikalā). Izmantojot atteikuma tiesības, Tu esi atbildīgs par preces lietošanu, kas pārsniedz preces pārbaudes nolūkam paredzēto, par tādu preces lietošanu atteikuma tiesību izmantošanas termiņā, kas nav savienojama ar labas ticības principu, kā arī par preces vērtības, kvalitātes un drošuma samazināšanos.

8. Ministru kabineta 2014.gada 20.maija noteikumi Nr.255 “Noteikumi par distances līgumu” 22.punkts nosaka ka, patērētājs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja

- Preces vai pakalpojuma cena ir atkarīga no finanšu tirgus svārstībām, kuras pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs nevar kontrolēt un kuras var rasties atteikuma tiesību termiņā;

- Prece tiek izgatavota pēc patērētāja norādījumiem vai ja prece ir nepārprotami personalizēta;

- Prece ātri bojājas vai tai drīz beidzas derīguma termiņš;

- Patērētājs ir atvēris iepakojumu precei, kuru veselības un higiēnas apsvērumu dēļ nevar atdot atpakaļ (tādām precēm, kā el.zobu birste, epilators, el.bārdas skuveklis, bārdas/matu trimmeris, el.matu griežamā mašīna, matu taisnotāji, apakšveļa, zeķes un zeķubikses, smaržas, ausīs ieliekamās audio austiņas un citas tamlīdzīga rakstura preces,)

- Prece tās īpašību dēļ pēc piegādes ir neatgriezeniski sajaukusies ar citām lietām; 

- Patērētājs ir atvēris audioierakstu vai videoierakstu, vai datorprogrammu iepakojumu;

- Līgums noslēgts par digitālā satura piegādi, kas netiek piegādāts pastāvīgā datu nesējā, ja digitālā satura piegāde ir uzsākta ar patērētāja iepriekš skaidri paustu piekrišanu un apliecinājumu par atteikuma tiesību zaudēšanu;

- Ja, prece ir izmantota tādā veidā, kas nav savienojams ar labas ticības principu, tai skaitā izmantota citā nolūkā, nevis preces īpašības vai darbības noskaidrošanai.

9. Gadījumā, ja gribi atteikties no preces, lūdzu sazinies ar mums un mēs sniegsim tālākas instrukcijas par preču atgriešanu. :

10. Preču atteikuma tiesības neattiecas uz juridiskām personām.

Vairāk informācijas par patērētāju tiesībām Jūs varat iegūt Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājas lapā: http://www.ptac.gov.lv