Papīra, Plastmasas, Vai Vairākkārt Izmantojamie Iepirkuma Maisiņi

Samazini nevajadzīgos atkritumus un izvairies no “papīra vai plastmasas” nekārtības, sakot “nē” papīram un plastmasai, un sakot “jā” vairākkārt izmantojamajām alternatīvām. Papīrs un plastmasa ir kļuvuši par ērtu ieradumu, kas izposta mūsu vidi un iznieko vērtīgos resursus. Kāpēc lai nepārslēgtos uz vairākkārt izmantojamiem maisiņiem? Lūk, šeit būs neliela informācija par šodien pieejamiem dažādiem maisiņiem, un kā tie ietekmē vidi.

Plastmasa – Vienreizējie pārtikas plastmasas maisiņi parasti gatavoti vai nu no augsta blīvuma polietilēna (HDPE) vai zema blīvuma polietilēna plastmasa (LDPE). Šī plastmasa ir ražota no attīrītas naftas un ir aprēķināts, ka ASV ik gadu izlieto 12 miljonus barelu naftas, lai izgatavotu plastmasas maisiņus, ko mēs patērējam. Lielākā problēma ar šiem maisiņiem, neskaitot faktu, ka tie patērē dabīgos resursus, ir tas, ka to sadalīšanās vidē tiek prognozēta pēc tūkstoš gadiem un vairāk. Šo maisiņu pārpilnība kaut kur ir jāliek. Daži tiek pārstrādāti, bet vairākums no šiem vienreizējiem maisiņiem aizpilda izgāztuves, aizsērē ūdensceļus un smacē vidi ar nevajadzīgiem atkritumiem.

Papīrs – Vienreizējiem papīra maisiņiem parasti nav tik slikta ietekme kā plastmasas maisiņiem, taču apskatīsim to tuvāk. Daži papīra maisiņi ir gatavoti no pārstrādātiem materiāliem, kamēr lielākā daļa tiek izgatavota no kokiem. Papīra maisiņiem ir milzīga ietekme uz mežiem. Tie ir koki un meži, uz kuriem mēs paļaujamies, ka tie ražos mūsu skābekli un absorbēs siltumnīcefekta gāzes. Salīdzinot vienreizējo maisiņu ražošanā patērēto enerģiju, papīram tiek tērēts vairāk enerģijas nekā plēves ražošanai. Arī pārstrādājot, papīra maisiņi izmanto vairāk enerģijas nekā plastmasas maisiņi.

Vairākkārt izmantojamie maisiņi – Vairākkārt izmantojamie iepirkuma maisiņi ir lieliska alternatīva papīra un plastmasas maisiņiem. Augstas kvalitātes vairākkārt izmantojamais maisiņš var aizstāt tūkstošus papīra un plastmasas maisiņus. Pārslēgšanās uz vairākkārt izmantojamiem maisiņiem ir vienkārša pārmaiņa, kas var krietni samazināt dabīgo resursu izmantošanu, samazināt atkritumu uzkrāšanos, un palēnināt klimata izmaiņas. Ja katrs indivīds, kurš izmanto papīra vai plastmasas maisiņus, pārslēgtos uz kvalitatīvām vairākkārt izmantojamām iepirkuma somām, tad ietekme uz vidi būtu galēja. Jūsu vienreizējo maisiņu aizvietošana ar vairākkārtēju alternatīvu ir vienkāršs solis, ko var spert ikviens, nodrošinot veselīgāku nākotni.

Kad pērciet vairākkārt izmantojamo maisiņu, pārliecinieties, ka iegādājaties maisiņu, gatavotu no augstas kvalitātes materiāliem. Tas nodrošinās to, ka jūsu pirkums saglabāsies, cik ilgi vien iespējams, un, ka izmantosiet jūsu maisiņus pilnībā, cik vien varēsiet. Tā ir lieliska ideja, iepērkoties, papētīt maisiņus, no kādiem materiāliem tie ir gatavoti, kā tie tiek ražoti, vai tie ir pārstrādājami, kur tie ir ražoti un tā tālāk. Izmeklējiet maisiņus, par kuriem jūtaties labi, tos izmantojot un izvēlēties pareizo izmēru, kas atbilst jūsu vajadzībām. Šie maisiņi jums kādu laiku nokalpos, tāpēc pārliecinieties, ka izpildāt mājas darbu, lai jūsu vairākkārt izmantojamie maisiņi nenonāktu izgāztuvē blakus papīra un plastmasas maisiņiem.

Jūsu jaunie maisiņi sākumā varētu jums sagādāt grūtības. Var būt grūti atcerēties katru reizi ņemt tos līdzi iepērkoties, taču tas ātri vien kļūs par ieradumu. Jūs jutīsieties lieliski, pieliekot roku zaļākas vides sasniegšanā un, to darot, var būt pat nedaudz ietaupīsiet. Daudzi veikali atalgo savus pircējus, kuri ierodas iepirkties ar saviem vairākkārt izmantojamiem maisiņiem. Tāpēc lauziet nevajadzīgo atkritumu ieradumu un pārslēdzaties uz vairākkārt izmantojamiem iepirkuma maisiņiem šodien!

Written by Envo

ENVO piedāvā un izplata dažāda veida iepakojuma materiālus, tādus kā: burbuļplēves aploksnes, plēves aploksnes, pavadzīmju plēves kabatiņas, drošības aploksnes, paplašināmās aploksnes, kartona aploksnes, papīra aploksnes, zip lock maisiņus, iepirkumu maisiņu apdruka, burbuļplēvi, polietilēna putu plēvi.