Pašlīmējošās Uzlīmes Ruļļos

Pašlīmējošās uzlīmes ruļļos ir uzlīmes, kuras virsmai pielīp, uz tām nedaudz piespiežot. Lai panāktu šo uzlīmju noturību pie virsmām, nav nepieciešams ne ūdens, ne šķīdinātāji. Atsevišķi faktori, tostarp virsmas spraigums un netīrumi, var ietekmēt pašlīmējošo uzlīmju efektivitāti. Ir arī citi vides faktori, kuri var ietekmēt uzlīmes spēju pielipt virsmai: piemēram, temperatūra un mitrums. Taču ir pieejamas arī speciālas uzlīmju līmes, kas piemērotas marķēšanai specifiskās vidēs.

Krāsainas papīra uzlīmes produktu identificēšanai tiek izmantotas jau kopš 1880. gadiem. Latvijā tās ieviesa mākslinieki no Eiropas, un tolaik visbiežāk izmantotās drukas tehnikas bija augstspiede un litogrāfija, kas tiek saistītas ar komerciālās mākslas pirmsākumiem. Uzlīmes tika veidotas ar tādu pašu nolūku kā tagad – mēģināt pievērst klienta uzmanību. Mūsdienās daudzas no senāk lietotājām uzlīmēm ir kolekcionējamas un var tikt iegādātas senlietu veikaliņos.

Ja vēlaties pasūtīt pašlīmējošās uzlīmes ruļļos ar savu dizainu, tad mēs to piedāvājam!

Kontakti

Stentons Eiverijs 1930. gados bija pirmais pašlīmējošo uzlīmju ražotājs, kurš savu nodarbošanos vēlāk pārvērta globāli veiksmīgā biznesā, kas darbojas vēl šodien. Taču līdz ar tintes printera izgudrošanu 80. gados viss mainījās – pateicoties šo ierīču komercializācijai, ļaudis sāka drukāt paši savas uzlīmes.

Mūsdienās uzlīmes tiek izmantotas lielākajā daļā nozaru. Kādēļ? Jo tās ir ļoti noturīgas un kalpo gadiem ilgi, turklāt lielākā daļa ir ūdensizturīgas un labi turas pie virsmas. Lielākā daļa vīna darītavu un dzērienu ražotāju pašlīmējošās uzlīmes ruļļos izvēlas tāpēc, ka tās ir noturīgas pret dažādu vielu iedarbību, kā arī turēšanu ledusskapjos, saldētavās u.tml.

Pašlīmējošās uzlīmes ruļļos tiek uzskatītas arī par ļoti izdevīgām – ne tikai nozarēm, kurās tās tiek lietotas, bet arī pašiem ražotājiem. Mūsdienās šādu uzlīmju izgatavošana norit ļoti ātri, un, lai gan dominējošie ir fleksogrāfijas drukas procesi, pēdējā laikā liela loma ir arī digitālajai drukai, kas ļauj iespiedējiem izgatavot uzlīmes nelielos apjomos, piedāvājot lielāku elastību un dažādus uzlīmju variantus vienā metienā. Modernie uzlīmju ražotāji spēj izgatavot lielāku skaitu uzlīmju īsākā laikā un par zemākām izmaksām nekā jebkura tradicionālā marķēšanas metode, pašlīmējošo uzlīmju izmantošanu padarot pieejamāku visiem, kuri strādā ar preču iepakošanu.

Turklāt vēl viena no daudzajām pašlīmējošo uzlīmju priekšrocībām ir to īpaši plašais pielietojums. Šīs uzlīmes var izgatavot jebkurā izmērā un tā, lai tās varētu piestiprināt jebkuras formas iepakojumam vai produktam. Tās var izrotāt visdažādākajos veidos, turklāt iespējama ir arī zemvirsmas druka.

Pateicoties tehnoloģiju evolūcijai, uzlīmju dizainu nu iespējams izstrādāt ar datorprogrammām, iekļaujot tajās dažādas drošības iespējas, piemēram, radiofrekvences identifikācijas birkas un aizzīmogojumu. Turklāt tie uzņēmēji, kuri rūpējas par apkārtējo vidi, savām pašlīmējošām uzlīmēm var izmantot bioloģiski sadalāmus un otrreiz pārstrādājamus materiālus.

Runājot par materiāliem, ir daudz dažādu variantu, no kā izvēlēties, izgatavojot pašlīmējošās uzlīmes ruļļos. Tā, piemēram, ir pieejams necaurspīdīgs papīrs, kas visbiežāk tiek lietots produktu marķēšanai un informatīvām uzlīmēm; thermal, kas piemērots cenu zīmēm un svēršanas/mašīnlasāmajām uzlīmēm; fluorescentais papīrs, kas pieejams ļoti košās krāsās, kā arī ir īpaši piemērota un populāra izvēle reklāmas uzlīmēm; “Sudrabs” / “Zelts” – metalizēts papīrs sudraba vai zelta krāsā, kas ir piemērots augstas kvalitātes glancētām metāliskām uzlīmēm un tiek plaši pielietots reklāmā un dekorācijās, kas ir tiešais termopapīrs, kurš tik ātri neizbalē, nekrāsojas, kā arī izceļas ar universālu pielietojumu – tas tiek izmantots, piemēram, svēršanas iekārtu uzlīmēm.

Kā redzat, lai arī kādā nozarē tās tiktu pielietotas, pašlīmējošām uzlīmēm nav nekādu negatīvu aspektu. Un, kā jau minēts, šīs uzlīmes jau krietnu laiku izmanto daudzās industrijās. Turklāt tās, visticamāk, tiks lietotas vēl ilgi, jo īpaši – šajās nozarēs:

Uzlīmes ruļļos apģērbu indistrijā

Ļoti daudzu – ja ne visu – zīmolu apģērbi ir marķēti ar uzlīmēm un svītrkodiem – šādā veidā tiek norādīti gan izmēri, gan materiāli, gan instrukcijas mazgāšanai. Turklāt, pieaugot apģērbu eksporta apjomam, tieši pašlīmējošās uzlīmes ruļļos apģērbu industrijā patlaban tiek lietotas visplašāk. To galvenā priekšrocība ir iespēja precīzi attēlot svarīgāko informāciju par attiecīgo apģērba gabalu, jo īpaši – norādījumus par tā kopšanu.

Lieki piebilst, ka patērētājam šādas uzlīmes ir ērti apskatāmas. Un, tā kā dažādiem apģērbiem, kas tiek eksportēti, bieži vien nākas mērot garu ceļu, lieti noder pašlīmējošo uzlīmju noturība pret karstumu vai mitrumu – gan uz sauszemes, gan uz ūdens.

Uzlīmes ruļļos pārtikas industrijā

Šajā nozarē pašlīmējošās uzlīmes ruļļos iemantojušas nepārspējamu reputāciju kā uzticamas un universālas visos aspektos. Pārtikas industrijā tās kalpo visdažādākajiem nolūkiem. Piemēram, mazumtirdzniecības vietās uzlīmes palīdz identificēt atsevišķas preces; tāpat tās noder preces svara uzrādīšanai, it īpaši – svaigu pārtikas produktu marķēšanai.

Svītrkodu uzlīmes palīdz patērētājam pareizi noteikt iepakojuma saturu, kā arī paātrina un atvieglo preču identifikāciju, nodrošinot iespēju pirkuma brīdī noskenēt svītrkodu. Turklāt tās pilda arī tādas svarīgas funkcijas kā preces autentifikācija un aizzīmogošana. Tomēr jāpiebilst, ka tirdzniecībā un rūpniecībā pašlīmējošām uzlīmēm ir vēl daudz citu pielietojumu.

Šie ir divi lieliski piemēri nozarēm, kurās pašlīmējošās uzlīmes ruļļos ir absolūti nepieciešamas, tomēr ir arī daudz citu industriju, kurās tās tiek lietotas – to vidū ir naftas rūpniecība, farmācijas rūpniecība, riepu ražošana, lielveikalu loģistika un, kā jau minēts iepriekš, dzērienu ražošana.

Šķiet, ka pašlīmējošās uzlīmes ruļļos vēl ilgi būs viena no labākajām izvēlēm tirdzniecībā un rūpniecībā. Mēs ar tām saskaramies teju ik uz stūra – ne tikai tirdzniecības vietās. Turklāt tās, visticamāk, vēl daudzus gadus kalpos par nozīmīgu sastāvdaļu preču identifikācijā un marķēšanā. Pateicoties attīstībai papīra un adhezīvo tehnoloģiju ražošanā, uzlīmju nozare spēj būt soli priekšā tirgus prasībām, efektīvi un ātri nodrošinot klientus ar augstas kvalitātes pašlīmējošām uzlīmēm. Tikmēr arī jaunās drukas tehnoloģijas palīdz saīsināt to izgatavošanas laikus. Uzlīmju ražotāju tirgū vēl aizvien valda ievērojama konkurence, taču tie, kuri spēj ieviest jauninājumus un būt soli priekšā šībrīža tehnoloģiskajiem sasniegumiem, turpina gūt panākumus.

Ja vēlaties pasūtīt pašlīmējošās uzlīmes ruļļos ar savu dizainu, tad mēs to piedāvājam!

Kontakti

Written by Envo

ENVO piedāvā un izplata dažāda veida iepakojuma materiālus, tādus kā: burbuļplēves aploksnes, plēves aploksnes, pavadzīmju plēves kabatiņas, drošības aploksnes, paplašināmās aploksnes, kartona aploksnes, papīra aploksnes, zip lock maisiņus, iepirkumu maisiņu apdruka, burbuļplēvi, polietilēna putu plēvi.

Leave a reply